KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Kraj stvořený pro cyklistiku

Pohoří Krkonoše a Orlické hory na severu Královéhradeckého kraje, mezi nimi rozsáhlá skalní města Teplické a Adršpašské skály, Broumovské stěny, Křížový vrch či Ostaš, na jihu a jihovýchodě úrodná Polabská nížina. Kraj na východě Čech je jako kdyby stvořen k turistice, cestování, a to především cestování na kole.

V délce téměř devadesáti kilometrů Královéhradeckým krajem prochází Labská stezka, která vede od pramene Labe až k Severnímu moři v Německu. Celkem krajem prochází čtyři dálkové cyklotrasy (CT2, CT14, CT22 a CT27). Cyklisty velmi využívanou oblastí jsou také Městské lesy v okolí Hradce Králové, které jsou ideální destinací pro začínající cyklisty díky rovinatému terénu v okolí krajské metropole. Pro náročnější je možnost adrenalinového vyžití v síti terénních cyklostezek Trutnov Trails či v Bike parcích v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně nebo v Říčkách.

V Královéhradeckém kraji se jezdí i velké množství významných cyklistických závodů. Mezi ně patří např. etapový závod East Bohemia Tour UCI 2.2, ELKOV Velká cena města Hradce Králové, a mnoho dalších. V roce 2020 v malebném městečku Opočno změří síly nejlepší čeští a slovenští jezdci v rámci ŠKODA AUTO MISTROVSTVÍ V SILNIČNÍ CYKLISTICE 2020.